Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Pedagogové mohou vstoupit do dalšího školního roku s novými znalostmi – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Pedagogové mohou vstoupit do dalšího školního roku s novými znalostmi

8071271695_8b289e0e16_z

Středisko mediální výchovy nabízí i o prázdninách kurz s názvem „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“ akreditovaný MŠMT. V srpnu se však bude konat jako letní intenzivní kurz. Výuka tedy bude probíhat celý týden a bude připomínat blížící se školní vyučování. Středisko si připravilo pro zájemce hned dva termíny kurzu. Ten první proběhne v týdnu 15. – 19. srpna a druhý kurz se uskuteční 22. – 26. srpna.

Středisko tak reaguje na nízkou znalost pedagogů v oblasti mediální výchovy a zejména pak sociálních sítí, v nichž se jejich žáci každodenně pohybují. Primárně je úkolem rodičů dětem virtuální sociální sítě představit a zaměřit se na jejich bezpečné používání. Pedagogům chce středisko tyto služby představit jako zajímavý nástroj pro vzdělávání, a tím rozšířit způsoby využívání sociálních sítí, což by měla škola v rámci mediální výchovy naplnit. „Zvláště pedagogové mají schopnosti a dovednosti, které jim umožňují objevit vzdělávací potenciál sociálních sítí a možnosti jejich pozitivního využití, a je velká škoda, že se spousta z nich od sociálních sítí distancuje“ hovoří o současné situaci lektorka kurzu Martina Dobosiová. Dále dodává, že kurz má sociální sítě představit se všemi jejich pozitivy i negativy a také v psychologickém, etickém i právním kontextu, aby získané znalosti byly opravdu komplexní. K závěru kurzu pak sami pedagogové budou mít za úkol tvořit aktivity pro vyučování.

„Díky tomuto kurzu jsem si založila stránku na FB stránku jako „učitelka“, kam vkládám studentům i ostatním zajímavé odkazy či informace vztahující se k předmětům, které vyučuji. Dále jsem si také zřídila účet na Pinterestu, který využívám k tvorbě tematických nástěnek týkajících se aktuálně vyučovaných lekcí. S Pinterestem pak dál pracuji se studenty v hodině. Ve výuce využívám také obsah sítě YouTube. Je toho (a určitě ještě bude) mnohem více“ říká o kurzu jeho absolventka Pavlína Šustrová. Pokud má pedagog účet na sociální síti, neznamená to nutně, že na nich musí sdílet své osobní informace a fotografie. Může je využívat i pouze pro vlastní přípravu a organizaci vyučování.

Kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“ je tento rok za cenu 500 kč díky finanční podpoře Nadace ČEZ. Podrobné informace o kurzu naleznete na tomto odkaze.