Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Pomozte dětem změnit své okolí – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Pomozte dětem změnit své okolí

5611168952_9c7529bc32_z

Pokud s dětmi narazíte ve třídě na projevy nespokojenosti se svým okolím, můžete si s nimi vytvořit projekt, v rámci kterého se budou žáci snažit apelovat na svoje okolí, aby se zlepšilo. Každá skupinka vybere druh chování, který je v jejich okolí nejvíce štve a natočí video o tom, jak to je a jak by to mělo být. Nejen, že si sami vytvoří simulaci takového chování, ale také mohou sdělit světu, že to jde i jinak. Volbu tématu ale nechte na žácích samotných, ať se nad tím zamyslí. Výsledné video pak můžete zveřejnit na YouTube nebo pokud se žáci vejdou do 6-ti sekund, mohou ho publikovat na Vine.

Během přípravy a natáčení můžete uvést problém do psychologické, sociální a etické souvislosti či objevit další aspekty, které vám umožní vést děti tím správným směrem. Zároveň se děti naučí novým technickým dovednostem a vyzkouší si sociální sítě nejen za účelem zábavy, ale také jako prostředek k osvětě. Konkrétní kroky a popis projektu naleznete v záložce Materiály ke stažení.

A jak takové výsledné video může vypadat? Jako ukázku jsem vybrala video režírované 12-ti letou dívkou s názvem „Staň se nadějí“. Vychází z vlastní zkušenosti a toto video vytvořila bez jakéhokoli pedagogického vedení, pouze s pomocí svých vrstevníků.

Jestli s tímto tématem ale chcete přijít sami, na úvod můžete začít s následujícím videem, po kterém můžete rozvinout diskuzi končící výše uvedeným projektem (dostupné titulky v češtině):