Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Přednáška „Sociální sítě jazykem rodičů“ – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Přednáška „Sociální sítě jazykem rodičů“

IMG_2224

V pátek 4.12 se v budově Teologické fakulty uskutečnila přednáška „Sociální sítě jazykem rodičů“. Obsahem přednášky byly jednotlivé sociální sítě, jejich pozitiva a negativa a krátké názorné představení jejich funkcí. Účastníci se také dozvěděli, proč jsou sociální sítě mezi mladými uživateli tak oblíbené a jaké trendy při používání sociálních sítí se v této skupině objevují. Na závěr jsme uvedli několik našich doporučení pro rodiče,  které jim mají pomoci lépe vychovávat jejich děti v současném digitálním světě. Na úplném konci přednášky jsme s účastníky diskutovali o budoucích dopadech, jak už negativních, tak i pozitivních, na život dnešních dětí. Prezentaci k přednášce si můžete prohlédnout níže.

P1030410

První přednáška z cyklu „Sociální sítě jazykem rodičů“ se věnovala stručnému vhledu do problematiky sociálních sítí ve vztahu k dětem a mládeži. Proto další přednášky bychom rádi věnovali tématům kyberšikany, výchovy prostřednictvím sociálních sítí či způsoby využívání sociálních sítí, které mohou být pro děti přínosné.

P1030423