Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Workshop pro děti ze ZŠ Vyhlídka ve Valašském Meziříčí – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Workshop pro děti ze ZŠ Vyhlídka ve Valašském Meziříčí

IMG_1876

Ještě na konci školního roku jsme se Střediskem navštívili Základní školu Vyhlídka ve Valašském Meziříčí, kde jsme pořádali náš první workshop pro žáky druhého stupně. Během společně strávených hodin nám žáci potvrdili, jak významnou roli mají sociální sítě v jejich životě, i když je ne vždy využívají v pozitivním směru.

Naším cílem bylo vyzkoušet si s dětmi simulaci Facebooku, kdy byla nastavená podobná pravidla, ale přesto je někteří porušovali. Dokonce se zde objevilo i několik komentářů, které mohou ovlivnit to, co děti na svém facebookovém účtu zveřejňují.

IMG_1871

V další části jsme se zaměřili na bezpečnost, upozornili jsme na další uživatele či instituce, kteří nás skrze sociální sítě mohou sledovat, ale také jsme se žáky snažili inspirovat k tomu, že sociální sítě nemusí být pouze prostředkem ke komunikaci, ale také způsobem, jak udělat výuku zajímavější a prozkoumat témata z učebnic z různých úhlů pohledu.

IMG_1875

Je totiž důležité, aby si žáci uvědomovali mnohostranné využití sociálních sítí. Pouze tak je totiž mohou využívat kreativně a ku prospěchu vlastnímu rozvoji, ale i k rozvoji vlastní kultury. Současně by měli vědět, že sociální sítě nejsou specifickým světem, odděleným od toho reálného, ale že tyto světy jsou integrovány a jeden druhý ovlivňují. Pravidla, jimiž se řídíme ve svém životě by měly být i základními pravidly na sociálních sítích. Jedině tak je možné jejich využívání k účelu, ke kterému byly vytvořeny.