Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Byte

byte-logo-thumbnail

Mají vaši žáci ve třídě iPhone? Tak to možná už budou mít v mobilu i nejnovější sociální síť Byte. Prozatím byl Byte totiž spuštěn pouze pro iOS, OS X a Mac.

Byte byl spuštěn na začátku září tohoto roku. Jeho zakladatelem je jeden ze zakladatelů populární sociální sítě Vine. Byte už ale není jenom video, je to naprosto všechno.

Tuto sociální síť bychom mohli zařadit k sítím jako je Instagram, Tumblr nebo již zmiňovaný Vine. Primárním obsahem jsou totiž obrázky – koláže. Ty může uživatel tvořit z čehokoli. Může použít fotku, gif, vytvořit nápis, ručně něco dokreslit, napsat text, vložit emotikonu, video nebo odkaz. Navíc, během tvorby koláže se jednotlivé kroky zaznamenávají a z nich pak do výsledného „bajtu“ vytvoří aplikace jedinečný soundtrack. Bajty pak mohou uživatelé sdílet se svými přáteli v podobné aplikaci jako je Instagram či Vine.

Možná to zní trochu šíleně. Ono to tak má znít. Záměrem Dona Hofmanna je totiž vytvořit psychedelický rozmar připomínající 90. léta.

I když si mnozí mohou myslet, že tato aplikace je spíše pro mladší generace, na své si mohou přijít ale i fanoušci zpravodajství, zábavy a mnoho dalšího. Byte dává prostor všem a závisí na uživatelích, jak tento prostor využijí. Byte má ale veliký potenciál k tomu, aby byl využíván také pro vzdělávání. Díky tomu, že lze do bajtu vložit naprosto všechno, může si žák vytvořit k jednotlivým tématům koláž složenou z obrázků, poznámek, videí či užitečných odkazů. To mu pomůže v učení jelikož získá zkušenost, ujasní si myšlenky, vybere pro něj to nejdůležitější a díky vizuální paměti si látku lépe zapamatuje. Zároveň učitel díky bajtu pozná, co žáku přišlo nejdůležitější a zda si z dané látky odnesl opravdu to nejpodstatnější. Pokud se ve vaší třídě najde žák, který má tuto sociální síť, určitě by bylo zajímavé i pro ostatní žáky, aby pro ně nějaký Byte zpracoval.

Ukázku bajtů naleznete na následujících odkazech:

byte1

byte2

byte3