Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Byte – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Byte

byte-logo-thumbnail

Mají vaše děti iPhone? Tak to možná už budou mít v mobilu i nejnovější sociální síť Byte. Prozatím byl Byte totiž spuštěn pouze pro iOS, OS X a Mac.

Byte byl spuštěn na začátku září tohoto roku. Jeho zakladatelem je jeden ze zakladatelů populární sociální sítě Vine. Byte už ale není jenom video, je to naprosto všechno.

Tuto sociální síť bychom mohli zařadit k sítím jako je Instagram, Tumblr nebo již zmiňovaný Vine. Primárním obsahem jsou totiž obrázky – koláže. Ty může uživatel tvořit z čehokoli. Může použít fotku, gif, vytvořit nápis, ručně něco dokreslit, napsat text, vložit emotikonu, video nebo odkaz. Navíc, během tvorby koláže se jednotlivé kroky zaznamenávají a z nich pak do výsledného „bajtu“ vytvoří aplikace jedinečný soundtrack. Bajty pak mohou uživatelé sdílet se svými přáteli v podobné aplikaci jako je Instagram či Vine.

Možná to zní trochu šíleně. Ono to tak má znít. Záměrem Dona Hofmanna je totiž vytvořit psychedelický rozmar připomínající 90. léta.

I když si mnozí mohou myslet, že tato aplikace je spíše pro mladší generace, na své si mohou přijít ale i fanoušci zpravodajství, zábavy a mnoho dalšího. Byte dává prostor všem a závisí na uživatelích, jak tento prostor využijí. Pokud budete s dětmi Byte využívat, můžete vytvářet koláže vztahující se k jejich zájmům, můžete tak vytvořit narozeninové přání, připravovat se na Vánoce, udělat bajt o svém domácím mazlíčkovi, o výletě či dovolené, ale také si s bajtem může utřídit informace získané ve škole.

Ukázku bajtů naleznete na následujících odkazech:

byte1

byte2

byte3