Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Co si rodiče myslí, že jejich děti dělají na internetu – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Co si rodiče myslí, že jejich děti dělají na internetu

11984114816_a0a422f2e8_z

Infografika s názvem What Parents Think Kids Do Online vychází z informací získáných ze vzorku složeného z 1000 dotazovaných rodičů dětí ve věku 8 – 17 let.

Výsledky ukázaly, že přestože se děti na internetu nejvíce obávají kyberšikany, jejich rodičům to tolik obav nepůsobí. Pouze 1 z 10 rodičů se bojí rizika kyberšikany. To může být důsledkem toho, že dotazovaní rodiče převážně monitorovali obsah aktivit svých dětí na jejich smartphonech. Současně dotazovaní uvedli, že mají přehled téměř o tom, kolik času jejich dítě na jejich smartphonu strávilo.

Až 42 % rodičů si myslí, že si jsou jejich děti zapojeny do komunikace s cizími lidmi.

Zajímavé jsou také čísla z oblasti sexuálního chování na internetu. 38 % rodičů předpokládá, že mezi aktivity jejich dětí patří i sexting. Toho se více obávají rodiče chlapců, nežli dívek. Nejvíce se však obávají toho, že jejich děti používají seznamovací aplikace.

Převážně si ale rodiče myslí, že internet a aktivity jejich dětí na internetu mají pozitivní vliv nejen na jejich učení, ale také na jejich sebevědomí.

Co se týče otázky v kolika letech by dítě mělo mít smartphone jsou odpovědi nejednotné. Rodiče by ale smartphone pořídili dětem spíše ve věku 10, 12 a 13.

Q_Kids__Tech_infographic_151005Zdroj: Social Times