Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Duolingo – angličtina pro žáky i jejich učitele – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Duolingo – angličtina pro žáky i jejich učitele

rosetta_stone_versus_duolingo

Další sociální síť, která patří spíše ke komunitám je bezpochyby Duolingo. České uživatele naučí pouze angličtinu, ale zase o to víc podrobně :) Uživatel se může registrovat jednoduše přes Facebook či si založit velmi stručný profil pouze na Duolingu. Pak nového uživatele čeká nastavení vlastního plánu, podle kterého mu budou chodit upozornění, pokud nesplní svůj denní plán. Nový uživatel má také možnost začít s angličtinou od samého začátku či zvolit úvodní test, který zmapuje uživatelovy znalosti a „uzná“ mu některé oblasti. Své výsledky pak může sdílet přímo na Duolingu nebo i na dalších sociálních sítích, jako např. Facebook.

duo duol duoll

Duolingo funguje jako klasická webová stránka, ale i jako aplikace v mobilním telefonu (ke stažení na Google Play). Doporučujeme ji však používat spíše jako webovou stránku, protože uživateli mobilní aplikace trošku radí při výběru slov, jak můžete vidět na screenshotu níže. Duolingo si taky dává záležet na vaší výslovnosti. Jsou tu i úkoly, kdy musíte uvedenou větu říct anglicky.

31.05.16 - 1 (1) 31.05.16 - 1 (2) 31.05.16 - 1

Tuto službu využijete nejenom sami při samostudiu, ale určitě i ve výuce, jelikož je zde speciální plán pro třídy. Díky tomu, že funguje i jako webová stránka můžete Duolingo využívat přímo v hodině. Pokud se na tuto síť přidají i Vaši žáci, mohou se zde vzájemně motivovat. Duolingo umožňuje přidat si do přátel známé a porovnávat a prezentovat své výsledky.

Pod většinou otázek je také k dispozici diskuze, kde ostatní uživatelé hovoří o dalších gramatických možnostech nebo se ptají po vysvětlení, proč to není správně. Pokud napíšete místo „matka“ „máma“, můžete dát tvůrcům vědět, že vám to měli uznat. To je zároveň velké plus této služby – víte, že ji dělají skuteční lidé. Další výhodou je jeho velmi jednoduché používání a nízké technické požadavky.

duoldis