Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Facebook a jeho vliv na psychiku člověka – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Facebook a jeho vliv na psychiku člověka

8541370656_c1117630fc_z

Miloš Čermák ze serveru Aktuálně.cz si prostudoval několik současných studií o Facebooku a jeho vlivu na psychiku člověka a jeho zjištění prezentuje v krátkém videu. Na konci přesně vystihuje facebookového uživatele a jeho vybíravost, co se týče příspěvků. Lidé vždy ukazují to pozitivní, velmi těžko zde naleznete neúspěchy a negativismus, pokud nemyslíme negativismus za cílem přilákání pozornosti.

Najednou to tedy vypadá, že sociální sítě jsou docela šťastné místo. Všichni ale víme, že se zde dá nalézt ale také mnoho nenávisti, agrese a ubližování. Pokud se ale omezíme na jednotlivé uživatele, sebe se snaží prezentovat vždy v tom nejlepším světle, o druhých to ale kolikrát může být naopak.