Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Facebook bude v Americe kontrolovat pravost jmen uživatelů – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Facebook bude v Americe kontrolovat pravost jmen uživatelů

4660452869_ec134f95c6_z

V rámci vytvoření co nejbezpečnějšího prostředí, Facebook vydal nové opatření, které má zaručit pravost jména uživatele. Tím chce zamezit tvorbě falešných profilů a krádeži identit. Zároveň by měl ale umožnit lidem, kteří byli v minulosti obětí stalkingu nebo lidem, jenž si prostřednictvím svého jména utváří svoji homosexuální či transexuální identitu , nechat si své falešné jméno.

Uživatel bude v několika krocích dotázán na číslo občanského průkazu, což Facebooku umožní ověřit správnost jeho jména či dotázán, z jakých důvodů uvádí jméno falešné. Obě tyto informace Facebook slibuje, že nebude sdělovat jiným a informace smaže.

Special-circumstance-flow

Tyto kroky Facebook podnikl, aby zajistil lidem co největší možné bezpečí, zprostředkovával jim komunikace s opravdu reálnými lidmi a zaručil jistotu, že vědí, s kým komunikují.

Proti novému opatření se však obrací spoustu uživatelů. Mezi nimi jsou ale zejména lidé z drogových skupin, homosexuálové a transexuálové.

Jestli bude v budoucnu takové opatření fungovat i u nás uvidíme v následujících letech. Co by to pak pro nás znamenalo? Je určitě dobře, že se na Facebooku pak nebudou objevovat zkomoleniny jmen, nevhodné přezdívky a různě vylepšená jména a hlavně, že na Facebooku budou skuteční lidé. Zároveň by to mělo i zabránit tomu, aby si někteří uživatelé dělali více účtů. To má ale i svá proti. Někteří pracovníci (zejména sociální a pedagogičtí) mohou mít více účtů, protože na jednom se přátelí s klientu a na druhý se svými přáteli. Je to ale pouze zjednodušená verze nastavení soukromí, takže si tito uživatelé budou muset projít nastavení soukromí a filtrovat, co má kdo vidět. A jak si budou zakládat profily děti od 13 let, když občanský průkaz získají až o dva roky později?

Facebook uvádí, že na uvedení svého čísla občanského průkazu má uživatel 7 dní, pak bude vyzván znovu, aby tyto údaje zadal. To je ale poměrně dlouhá doba na to, aby falešný uživatel způsobil dost nepříjemností jiným lidem. Je to opatření se správnými úmysly, ale přesto trochu nedotažené.

Zdroj: Mashable.com