Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Jak funguje tlačítko „Nahlásit“ na FB – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Jak funguje tlačítko „Nahlásit“ na FB

18203307821_5979da3047_z

Současné sociální sítě jsou plné nenávistných komentářů, které vznikají na základě dnešní problematiky uprchlické krize a Islámského státu. Spousta lidí vyprovokovává lidi k nenávistným projevům tím, že záměřně dává různé zprávy, spamy i hoaxy právě s tématikou uprchlické krize či Islámského státu. Mnoho lidí se na to samozřejmě chytne, protože kde jinde vyjádřit svůj názor, než na Facebooku.

Mě osobně opravdu dost znechucují tyto nenávistné projevy a reakce lidí pod takovými příspěvky. Nevychází totiž ze žádných racionálních obsahů a jsou pouze projevem lidských předsudků, xenofobie a rasismu. Když my sami zdůrazňujeme tlačítko „Nahlásit“ k tomu, abychom vytvořili ze sociálních sítí bezpečné a mírumilovné místo, rozhodla jsem se ho tedy použít.

Tradičně, na facebookovské skupině České Budějovice, jsem objevila odkaz na článek, jež popisuje hladomor v jednom z měst Sýrie. Mezi komentáři se našly ženy, které syřany litovaly, ale našlo se i několik mužů, sympatizující s jejich bídou a utrpením. Jelikož některé jejich výroky byly opravdu silné, okamžitě jsem dva z uživatelů nahlásila.

Jak na to?

Facebook vám nabídne dotazník, kterým se dostanete až k samotnému nahlášení příspěvku administrátorům.

fbnah  fbnahl fbnahlá fbnahlás

Facebook v závěru dotazníku nabízí možnost „Poslat Facebooku ke kontrole“. Pod tím dodává, pokud tento příspěvek odporuje Zásadám komunity. Níže si můžete přečíst zásady komunity:

zdvořilé chování

A jak to celé dopadlo?

fb nahlásit pokr

Pod tímto hlášením se vám zobrazí několik smajlíků, jimiž můžete vyjádřit váš pocit z řešení problému a k tomu přidat vlastní komentář. Zda ale i přesto, že jsem jim tam vysvětlila souvislost se Zásadami komunity a nenávistnými projevy v nahlášených komentářích, pochopí, že tyto věci na Facebook nepatří se ale můžu nechat překvapit.

Inu, Facebook je všemocný jenom tam, kde chce.