Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Každý může mít profil na sociálních sítích – i policie – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Každý může mít profil na sociálních sítích – i policie

6926368597_f43b55ee53_b

Profil na sociálních sítích může mít kdokoliv. Může ho mít i policejní stanice v našem městě. Zejména Australští policisté z Queenslandu vědí, jak udržet ve společnosti pořádek a jak získat 726 000 lajků pro svoji fan stránku.

Sociální sítě nejsou dobré pouze pro známé osobnosti a firmy. I běžné instituce, jako i policie, mohou sociální sítě ve své praxi využívat. Mezi způsoby využití může patřit poskytování informací o aktuálním dění či o změnách a hlavně komunikace s veřejností. Australští policisté však využívají sociální sítě k tomu, aby se dostalo k lidem blíž, a to ne ve smyslu, aby je měli pod kontrolou, ale aby občanům připadali i policisté jako lidé a získali tak jejich sympatie, důvěru a byli pro ně neustále k dispozici.

8 weeks to 6 months, oh my!!! #PolicepuppyYoda #pawenforcement #germanshepherd #k9cop #policedog #qpsmedia #qps #qldpolice #queenslandpolice

Fotka zveřejněná uživatelem Queensland Police Service (@qpsmedia),

K tomu používají zejména sociální síť Facebook, Twitter ale i Instagram. Sami říkají, že použití humoru v pravou chvíli umožňuje širší počet oslovených lidí. Sociální sítě využívají také k prezentaci zajímavých lidských příběhů. Díky aktivnímu působení na sociálních sítí se australští policisté dostávají do kontaktu s občany, kteří se na ně obrací s dotazy či problémy. Tvrdí, že sociální sítě jsou další způsob komunikace s občany a pro občany představují možnost oboustranné komunikace s institucemi.

Queenslandská policie je celosvětově známá právě díky svým humorným příspěvkům. Jejich zkušenosti s tímto přístupem jsou převážně pozitivní. Uvádí, že občas se stane, že je jejich vtip několika jedinci nepochopen nebo dokonce kritizován, ale zpětná vazba je na jejich sociálních sítích u většiny příspěvků kladná.

Virální se stala fotka i policistů z Mount Isa. Ti si připomněli den z filmu Návrat do budoucnosti tak, že se vyfotili na létajícím skateboardu.

hoverboard2

Zdroj: Mashable.com

QLD4

Zdroj: Mashable.com