Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Od vzkazu k lahvi k Flingu – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Od vzkazu k lahvi k Flingu

12407730413_9429e7d74d_z

fling

Poměrně nová mobilní sociální síť Fling je něco mezi Snapchatem a vzkazem v lahvi.

Fling je sociální síť, jejímž hlavním principem je sdílení fotek, videa či textu o 140 znacích mezi uživateli po celém světě. Vyfotíte sebe, svůj oběd, pamětihodnost, natočíte domácího mazlíčka, cokoli, přidáte komentář nebo napíšete, co máte právě na mysli a pošlete to na 24 hodin do světa! Fling pak vybere 50 lidí z celého světa, kterým se vaše fotka, video či text zobrazí. Ti pak mohou váš příspěvekt „reflingovat“, přeposlat dál, aby příspěvek získal co nejvíce zobrazení, nebo na něj mohou zareagovat tím, že vám k němu pošlou jejich příspěvek. Nejběžnějším příspěvkem je však hlavně fotografie.

Fling pracuje velmi obecně s určováním polohy. Tu potřebuje pouze k tomu, aby vás mohl zařadit do konkrétního státu. To je totiž v podstatě jediný identifikační faktor příspěvku na Flingu. Samozřejmě si každý uživatel vytvoří své uživatelské jméno, ale jeho fling primárně vystupuje pod názvem země, ve které se právě nachází.

Nabízené flingy od uživatelů na vaší hlavní stránce však nejsou vidět. Ikony pouze ukazují, zda se jedná o text, video či fotku. Až po otevření flingu se ikona změní na náhled flingu.

Vše to ale zavání rizikem. Jde hlavně o nevyžádané fotky nudistů a dalších exhibicionistů a také sexting s lidmi, které uživatel vůbec nemusí znát. Na rozdíl od Snapchatu má ale Fling daleko více možností nastavení – nevhodný obsah lze nahlásit, uživatele zablokovat a sám uživatel si může nastavit, kolik lidí jeho fotku může získat. Fotky na Flingu mají sice svoji 24 hodinovou expirační dobu, ale neznamená to, že zmizí, smaže se. Vaše fotka může na Flingu žít poměrně dlouhým a bohatým životem.

Fling je možnost, jak se propojit se světem, zjistit něco zajímavého o lidech a jednotlivých národech a naopak vy sami můžete prezentovat sebe a vaše dovednosti nebo zajímavé prostředí. Fling tedy může být do jistě míry i zdrojem inspirace. Hodně je ale využíván znuděnými či osamělými teenagery, kteří přes Fling hledají parťáka ke konverzaci, záleží na koho uživatel narazí.

Každopádně by rodiče měli vědět, že taková aplikace existuje a je funkční pro telefony Apple ale i telefony s operačním systémem Android a zdarma stažitelná z Google Play, tudíž si k ní děti velmi jednoduše najdou cestu. Jako každá sociální síť i Fling má svoje pravidla, mezi něž patří také hranice 13 let.

 

Profil uživatele Zde se zobrazují informace o počtu sledujících, počtu reflingů a celkový počet shlédnutí flingu. Také je zde seznam flingů či reflingů uživatele.

Profil uživatele Zde se zobrazují informace o počtu sledujících, počtu reflingů a celkový počet shlédnutí flingu. Také je zde seznam flingů či reflingů uživatele.

03.05.16 - 5 (1)

Upozornění. V této části se uživateli zobrazuje výpis všech reflingů, reakci na váš fling či kdo vás začal sledovat.

03.05.16 - 2

Je to jednoduché. Vyfotíte, napíšete…

...a pošlete do světa!

…a pošlete do světa!

03.05.16 - 4

Stejně jednoduše můžete sledovat flingy dalších uživatelů, jediné, co o nich víte je, z jaké země jsou a až po otevření jejich flingu se dozvíte, co tam je.