Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Přednáška Sociální sítě jazykem rodičů

social-media

Přihlášku ke stažení naleznete zde. Vyplněnou zašlete na emailovou adresu stastl00@tf.jcu.cz do 2.12.2015.

Máte doma teenagera, který neopustí svůj pokoj, aniž by nezkontroloval, zda mu někdo nepíše na Facebooku nebo nepustí svůj smartphone z ruky?

Přednáška Sociální sítě jazykem rodičů, která se koná 4. 12. 2015 se snaží upozornit na nutnost dostatečné znalosti rodičů v oblasti sociálních sítí, protože jedině tak mohou své děti podpořit a ovlivnit v používání sociálních sítí. Proto hlavními tématy přednášky jsou jak jednotlivé sociální sítě a jejich používání tak i možnosti jejich pozitivního využití. Přednáška také osvětluje rodičům důvody, proč jsou pro dnešní děti sociální sítě tak důležité, ale jakých zásad by se každý rodič měl držet, když je jeho dítě na sociálních sítích.

Z evropského výzkumu EU Kids Online z roku 2012 vyplývá, že čeští rodiče jsou jako mediátoři méně aktivní. V důsledku toho pak děti považují za omezování i to málo připomínek, které jejich rodiče občas prohodí, když mají pocit, že jejich dítě žije pod velkým vlivem sociálních sítí. Proto přednášky „Sociální sítě jazykem rodičů“ mají za cíl podpořit rodiče a poskytnout jim lepší informace k tomu, aby se z nich stali nejen znalci sociálních sítí, ale také aby dokázali vhodně stimulovat své děti v pozitivním využívání sociálních sítí.

Přednáška se uskuteční 4. 12. 2015 od 17:00 v budově Teologické fakulty JU, Kněžská 8, České Budějovice.

Jednotlivá témata a podrobnosti o přednášce naleznete zde.

Přihlášku ke stažení naleznete zde. Vyplněnou zašlete na emailovou adresu stastl00@tf.jcu.cz do 2.12.2015.

Přednáška pro rodiče