Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Snapchat – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Snapchat

16910572286_e2a358543c_z

15585200569_294ab221d9_zSnapchat je aplikace pro mobilní telefony spuštěna v roce 2011. Velmi rychle se rozšířila a v současnosti se setkává s velkou oblibou zejména u teenagerů. Jedná se o aplikaci, která umožňuje rychle a aktuálně sdílet fotky a videa, aniž by zatěžovala paměť telefonu. Uživatel může k fotce přidat popisek, upravit fotku přednastavenými filtry a lze ji také jednoduše upravit kreslením. Výsledné fotky a videa, tzv. snapy, jsou jedinečné, protože každý snap se uživateli zobrazuje nejdéle 10 vteřin. Nová funkce Snap Story dokáže fotky zachovat až po dobu 24 hodin. Po uplynutí této doby snap navždy zmizí, jelikož aplikace zahrnuje sebedestruktivní mechanismus. Přesto ani tento mechanismus nezaručuje naprosté zajištění soukromí.

Snad největším hitem Snapchatu jsou filtry pro selfie fotky. Díky přední kameře Snapchat zaznamená Váš obličej a přidá k němu vybraný filtr. Filtry se pokaždé mění, někdy tedy můžete vypadat jako mýval a jindy můžete mít na hlavě kočku. Tyto filtry se samozřejmě těší oblibě zejména mezi teenagery. Za použití těchto filtrů můžete natočit také video. Každé video pořízené na Snapchatu však může mít max. délku deseti vteřin. Díky filtrům si rodiče s dětmi užijí spoustu srandy. Nemusíte přece fotku nikomu posílat, stačí aplikaci použít jenom na to, aby po zaměření obličeje mělo Vaše dítě psí uši a vyplázlo jazyk. Fotku si můžete stáhnout do mobilu a pak s ní obohatit Vaše rodinné fotoalbum.

Založení účtu na Snapchat je možné až od 13 let. Aby se ale ani ti mladší necítili ochuzeni, Snapchat vytvořil svoji dětskou verzi Snapkidz. Oproti své dospělé verzi, neumožňuje přidávat přátele ani odesílat a přijímat snapy. Jeho uživatel smí pouze upravovat fotky a ukládat je do telefonu.

snapchat-save Rodiče mohou pomocí Snapchatu s dětmi rychle komunikovat skrze fotky. Maminky mohou své děti vábit na své gastronomické zázraky, děti se mohou rychle pochlubit se známkou z písemky. Nešťastnou shodou náhod ale logo Snapchatu vypadá jako strašák, čímž do jisté míry je. Je sice dobře, že se fotky ze Snapchat neukládají do telefonu (pokud není pořízen screen shot obrazovky), ale na druhou stranu autor fotky ji odesílá dál, aniž by sám měl u sebe originál fotky, a proto tyto fotky mohou být manipulovatelné. Děti také mohou pořizovat nevhodné fotografie, aniž by se bály, že by je mohl v jejich telefonu někdo najít. Jako všechny jiné sítě, Snapchat je až od 13 let, ale u této sociální sítě by podle mého názoru měla hranice být vyšší.