Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Snapchat pomáhá zneužívaným teenagerům – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Snapchat pomáhá zneužívaným teenagerům

15021193310_b805665f98_k

Snapchat je sociální síť založená na osobní komunikaci mezi uživateli prostřednictvím obrázků – tzv. snapů (právě zachycené fotografie a zpracované ve Snapchatu) či skrze chat. Jedinečnost Snapchatu spočívá v tom, že jeho obsah se neukládá do paměti telefonu, ani aplikace a po několika sekundách mizí. To hlavně představuje hrozbu zneužitelnosti – zejména v rámci sextingu. Dítě nafotí intimní fotografie a odešle komu chce. Také může takto zachytit své učitele či spolužáky a dát tak vzniku nebo určovat průběh kyberšikany. Tyto všechny jevy lze ale na Snapchatu také řešit.

V Indii byl 8. března spuštěn profil Snap Counsellors (Snap Poradci), kteří nabízí prostor zejména zneužívaným teenagerům. Ti se mohou bez obav poradit s těmito poradci a sdělit jim všechna svá trápení. Jedná se tak trochu o obdobu české Linky bezpečí. Zároveň ale zveřejňují obsah, jenž má povzbudit zneužívané k tomu, aby své problémy začaly řešit a nebály se o nich hovořit.

Tým Snap Counsellors si zvolil právě Snapchat, jelikož neuchovává jeho obsah. Pokud je tedy mladiství sledován svým bývalým přítelem nebo agresorem, který zná hesla nebo se je nepodařilo zneužívanému změnit, může bezpečně používat Snapchat. Nikdo jiný, kromě zneužívaného, obsah Snapchatu nenajde. Zatímco Facebook si veškerou konverzaci uchovává a není možné ji smazat.

Projekt zatím funguje na několika místech Asie,  USA a v Kanadě a přestože je určen hlavně teenagerům, obrací se na Snap Poradce také ženy.

Zdroj: Mashable.com