Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
SoundCloud – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

SoundCloud

3042067979_c52b416dbf_o

Hudební vyznavači spíše nezávislé hudby se už od roku 2007 sdružují na sociální síti Soundcloud. Je to jedná z mála sociálních sítí, která má svůj původ v Evropě a to dokonce u našich sousedů – v Berlíně v Německu. Funguje ale pouze v angličtině.

Původním záměrem bylo vytvořit internetovou platformu umělců a umožnit jim sdílet svoji hudbu mezi sebou. Nakonec se stala místem, kde alternativní a nezávislí hudebníci publikují svoji tvorbu a k nim se přidružili jejich fanoušci.

soundcloud_screen

Soundcloud obsahuje velké množství hudby. Je ale výjimečný tím, že umělci zde zveřejňují svoje nové nahrávky, remixy, cover verze, prostě hudbu, která není nikde jinde na internetu k nalezení. Tato hudba je volně dostupná všem, bez ohledu na registraci uživatele. Avšak registrovaní uživatelé mají výhodu v tom, že si mohou jakékoli písně přidat do playlistu a vytvářet si různé sety. Také mohou písním dát „like“ či je komentovat. Jejich komentáře se průběžně zobrazují při přehrávání písně.

soundcloud_screen1

 sound

Je to také jedinečný nástroj objevování hudby, jelikož po skončení setu každého umělce je spuštěn set složený z doporučených písní daného umělce. Pokud uživatele už nebaví brouzdat po YouTube a nechybí mu k hudbě vizuální obsah, SoundCloud je perfektní sociální sít na poslouchání hodin a hodin hudby, aniž by se při tom musel zdržovat nad hledáním zajímavé hudby.

Pokud některý žák má hudební talent nebo dokonce jsou ve škole žáci, kteří mají vlastní kapelu, mohou své písně nahrát např. na tuto síť. SoundCloud může být využitelný také ve školních sborech, kam si může nahrávat celý jejich repertoár nebo vytvořit si setlist složený z písní, které sbor cvičí a děti se pak k těmto písním mohou vracet i doma, aniž by každou píseň museli hledat zvlášť.