Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
V březnu se Facebook stane oblíbeným nástrojem i mezi lidmi 51+ – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

V březnu se Facebook stane oblíbeným nástrojem i mezi lidmi 51+

LX_foto_kurz

Sociální sítě jako Facebook či YouTube jsou zařazovány k zálibám zejména mladé generace. Starší generace jsou pak často považovány za neznalé, „out“ a neobratné v používání nových technologií. Tento předsudek se ale v Českých Budějovicích snaží prolomit SeniorPoint ve spolupráci s Klubem R51+ a Střediskem mediální výchovy Teologické fakulty Jihočeské univerzity. Výsledkem jejich spolupráce je nabídka kurzu „Sociální sítě pro zralou mysl“ určeného pro lidi starší 51 let. V něm se účastníci budou moci na vlastních zařízeních naučit komunikovat se svými přáteli a rodinou na Facebooku, hledat zajímavá videa na YouTube a věnovat se svým zájmům na dalších sociálních sítích.

Kurz s názvem „Sociální sítě pro zralou mysl“ poukazuje na to, že sociální sítě může používat opravdu každý a díky životním zkušenostem, jenž např. dětským uživatelům chybí, se mohou lidé starší 51 let na sociálních sítích velmi dobře orientovat. „Chceme našim klientům ukázat, že sociální sítě nemusí být jen záležitostí jejich vnoučat, ale že i oni sami se zde s nimi mohou spojit a sdílet své zážitky“ říká Eva Hejduková ze SeniorPointu.

Už 3. března bude v prostorách Riegerovy 51 probíhat první běh tohoto kurzu. S lektorkou Martinou Dobosiovou ze Střediska mediální výchovy se budou účastníci setkávat v úterý a čtvrtek od 9:00 do 11:00 hodin po dobu tří týdnů. Účastníci si mohou s sebou přinést své notebooky, tablety či chytré telefony, jejž mohli získat i jako vánoční dárek a nevědí, jak tyto technologie přeměnit na nástroj ke komunikaci, k rozvíjení svých zájmů či k pobavení. „Velkou výhodou tohoto kurzu je, že se účastníci mohou naučit používat a využívat sociální sítě na zařízení, které znají a skrze které se budou k těmto službám vždy připojovat“ uvádí jednu z výhod kurzu Martina Dobosiová.

Zájemci o kurz se mohou přihlásit na e-mail budejovicer51@seniorpointy.cz nebo na telefonu 702 008 287. Poplatek za kurz činí 600 kč a pokud jste členem Klubu R51+ je speciálně pro Vás kurzovné nižší – 500 kč. Kapacita kurzu je však omezena na max. počet 10 účastníků. Tak neváhejte a přihlaste se co nejdříve nebo doporučte svým rodinným příslušníkům a známým.

image001