Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601

Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /www/doc/www.stremev.cz/www/wp-includes/plugin.php on line 601
Za kamerou youtubera – Středisko mediální výchovy

Letní intenzivní kurz „Sociální sítě jako výzva pro výchovu a vzdělávání“

Léto už se blíží a my opět otevíráme letní intenzivní kurzy pro pedagogy zaměřené na využití sociálních sítí ve vzdělávání. Vyberte si ze třech dostupných termínů a přihlaste se zde.

Za kamerou youtubera

Bn1POQhIMAAx8Ob

Sledují vaše děti české youtubery? Možná jsou sledujícími i jednoho z nejúspěšnějších českých youtuberů – Jirky Krále. V rozhovoru s Martinem Veselovským odhalil zákulisí jeho online života a poskytl rady, jak být dobrým youtuberem. Také hovoří o významu reklamy ve výdělečné činnosti youtubera. Celý rozhovor s youtuberem Jirkou Králem můžete sledovat zde.

V rozhovoru upozornil na to, že publikum občas nepochopí hlavní pointu videa a zaujme ho ten nejhloupější moment.  Proto myslíme, že do sledování těchto videí by měli být zapojeni i rodiče, aby s dětmi mohli reflektovat, co vlastně se ve videu odehrálo, co si z něj odnést a z čeho se třeba poučit. Zároveň by právě rodiče měli upozornit na možnost falešných informací, zkreslené skutečnosti či věrohodné úpravy ve videoeditorech.

Je také důležité probrat s dítětem  život, jaký asi youtuber má. Je možné sledovat každý jeho krok a to ho může činit zranitelným. Kvůli smlouvám s firmami, které ho platí za propagaci jejich produktů, se také může stát manipulovatelnou postavou a zdrojem levné reklamy. Pokud se vaše dítě chce stát youtuberem, musí natáčet opravdu zajímavá nebo vtipná videa, neboť nezdařilé pokusy mohou vést k šikaně. Důležité jsou jistě i technické dovednosti potřebné při zpracování výsledného videa.

Za videi youtubera se skrývá spousta práce a jistě i rizik. Každý, kdo se pro takovou činnost rozhodne, by se měl zamyslet nad tím, zda mu stojí za tu námahu, aby se publikum pobavilo nad tím, že si na obličej plácl palačinku.